Kazançlı Yatırımlar
Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma
Yazar: - 24 Mayıs 2022
22
0

Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma yazımızda sizlere paranız bittiğinde kredi kartından nasıl hesabınıza para aktarılır onu anlatacağız. Günümüzde hemen hemen banka hesabı sahibi olmayan insan yok denecek kadar azdır. Bilhassa de çalışanlar ve emeklilerin aylıklarını artık bankalardan ediniyor olması bununla birlikte bankaların düzenli geliri olanlara verdiği ve cazip avantajlar sunan kredi kartıyla para transferi, fatura ödeme, vergi ödeme gibi pek çok bankacılık işlemi yapılabilmektedir. İşte bu yüzden zor zamanlarda kredi kartından hesaba para aktarma çok önemlidir. Peki, birisine para göndermeniz gerekmektedir ve paranız yoksa kredi kartından hesaba para aktarma, başka bir deyişle kredi kartından EFT ve Havale ile para gönderme ile ilgili bilgi vereceğiz.

 

Kredi kartıyla nakit olmadan alışveriş yaparken, üye iş yerlerinde bol bol alışveriş puanı kazanılır ve ödemeler taksitlendirilebilmektedir. Yalnızca avantajları bu olmayan kredi kartının bir diğer avantajı da nakit gereksinimi olduğunda hemen uygun faizlerde ve ödeme planlarıyla nakit çekim imkanı sunmasıdır. Kredi kartı yanınızda olduğu müddetçe ATM’lerden nakit çekebilirsiniz. Peki, bir başka hesaba para göndermeniz gerekmektedir fakat vadesiz hesabınızda yeterli limitiniz yok ve kredi kartından para gönderme işlemi yapmak istiyorsunuz. Bu noktada kredi kartından EFT/Havale işlemi belirli bankalar aracılığıyla komisyon alınarak sağlanmaktadır. Fakat, bu imkandan faydalanabilmek amaçlı kredi kartı nakit çekim özelliğinin aktif olması gerekir.

Başlıklar

Hangi Banka Kredi Kartından EFT/Havale Yapılır?

Kredi kartından hesaba para aktarma işlemi için bankaların tümü verdikleri kredi kartından özel bir programa dahil değilse komisyon alarak nakit çekim imkanı sunmaktadır. Fakat, durum kredi kartından EFT/Havale ile hesaba para aktarmaya geldiğinde ise bu durum değişmekte ve bu hizmeti sunan bankaların sayısı epeyce azalmaktadır. Bu noktada Kredi kartından EFT/Havale hizmeti sunabilen bankalar ve kredi kartları şu şekilde sıralanmaktadır.

 

Garanti Bankası Bonus Kredi kartı ile EFT/Havale

Garanti Bankası Bonus kredi kartından EFT/Havale yaparak istediğiniz kişiye ya da hesaba para gönderebilirsiniz. Bunun için Garanti internet şubesi, Garanti Cep, Garanti One ya da Paramatiklerden EFT/Havale işlemi yapılabilmektedir. Bonus kredi kartından para aktarma işlemi yalnızca farklı hesaplar arası yapılabilmektedir.

Birey kendi adına para aktarımı yapamaz Kredi Kartından para aktarma işleminin bir nakit avans çekme işlemi olması sebebiyle yapılan işlemden %3 , 75+6 TL para tahsil edilmektedir. Bununla birlikte, yapılan işlem sonradan iptal/iade edilememektedir.

 

Akbank Axess Kredi Kartı ile EFT/Havale

Hesabınızda para olmasa da Akbank Axess Kredi kartı EFT/Havale işlemiyle kira, aidat, taksit benzeri ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Axess kredi kartından hesaba para aktarma işleminde banka %3 , 75+9 TL işlem fiyatı tahsil eder. Şayet işlem ileri dönemli emir olarak yapılırsa %3 , 78+9 TL işlem fiyatı tahsil edilmektedir. Yapılmış olan işlemin nakit avans çekme işlemi olması sebebiyle herhangi bir chip para kazanımı olmaz.

 

Yapı Kredi WorldCard Kredi Kartı İle EFT/Havale

Nakit gereksinimi olanlar amaçlı Yapı Kredi Bankası WorldCard kredi kartından nakit avans fırsatı sunulmaktadır.

İsteyen WorldCard kredi kartından EFT/Havale yapar, isterse cebe havale yapabilir. Kredi kartından para transferi amaçlı nakit avans çekim fiyatları uygulanır ve isteyen ödemelerini 12 aya kadar taksit yapabilirler.

 

ING Bank Bonus Kredi Kartı ile EFT/Havale

ING Bank kredi kartından para aktarma işlemi amaçlı müşterilerine taksitli geri ödeme fırsatı sunuyor. ING Bank Bonus kredi kartından hesaba para aktarma EFT/Havale işlemi yatığınızda %1, 99 oranında faiz öderken, ödemelerinizi 9 aya kadar taksitlendirme imkanı sunuyor. Kredi kartı kullanılabilir limiti kadar tutara kadar yapılacak bu işlemde gönderilen hesabın doğruluğu müşteri sorumluluğunda olup herhangi bir sebeple işlem gerçekleşmez iptal/iade olursa gönderilen meblağ geri iade edilirken masraflar edilmemektedir.

 

TEB Bonus Kredi Kartı ile EFT/Havale

Hesabınızda para yok ve başka bir hesaba para yollamak istediğiniz de TEB Kredi kartından hesaba para aktarma fırsatı sunuyor. TEB Bonus kredi kartından EFT/ havale için ister emir verebilir isterseniz de bir sefere mahsus olarak işlem yapabilirsiniz. Yapılmış olan işlemden dolayı %1, 84 komisyon alan TEB, isterseniz taksitlendirme fırsatı da sunmaktadır .

 

HSBC Advantage Kredi Kartı ile EFT/Havale

HSBC kredi kartıyla tek seferde ya da düzenli vereceğiniz EFT/Havale talimatıyla ödemelerinizi takip etmek zorunda değilsiniz. Vadesiz hesabınızda para olmasa dahi kredi kartından para aktarma işlemiyle bir başka kişiye para gönderebilir, aidatlarınızı, kira, okul taksiti ve benzeri ödemeleri yapabilirsiniz. Advantage kredi kartından EFT/Havale işleminden ise %3, 5+10 TL. masraf alınmaktadır.

 

Kredi kartından hesaba para aktarma yazımızın sonuna geldik. Umarız yazımızı dikkatlice okuyup hesaba para nasıl aktarılır öğrenmişsinizdir. Bu işlem tüm bankalarda faizli olduğu için çok tavsiye etmiyoruz ancak zorda kaldığınız hayat kurtaran bir işlemdir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status