Kazançlı Yatırımlar
Kredi Kartını Nakite Çevirme
Yazar: - 12 Kasım 2021
84
0

Kredi kartını nakite çevirme işlemi nasıl olur sorusu, pek çok banka müşterisinin sormuş olduğu sorulardan bir tanesidir. Kredi kartları, taksitli ya da peşin olarak ödeme amaçlı kullanılan kartlardır. Bu kartların içerisinde sanal olarak kullanabileceğiniz bir limit vardır. Kredi kartınızın limitini bankanız ve siz birlikte belirleyebilirsiniz. Bazı durumlarda, kredi kartı limitinizi nakit olarak çekebilme ihtimaliniz vardır. Yani bu durumda olmayan sanal para hakkınızı nakite çevirdiğiniz için, bankanıza borçlu hale gelirsiniz. Elbette bu işlem dışında kredi kartınızı nakite çevirebilmeniz için farklı yöntemler de bulunmaktadır.

Başlıklar

Kredi Kartı Nasıl Nakite Çevirilir

Kredi kartını nakite çevirme işlemini merak edenler için birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerin avantajlarını da bu yazımızda sizlerle paylaşmış olacağız.

Kredi kartını nakite çevirebilmek için kullanılabilecek yöntemler aşağıdaki gibidir:

  • Komisyonlu pos çekim
  • Karlı alış-satış yapma
  • Kuyumcu ile anlaşma
  • Kart limitini satma
Kredi Kartını Nakite Çevirme

Kredi Kartını Nakite Çevirme

Komisyonlu Pos Çekim

Pos cihazı olan tanıdığınız bir kişiden, pos cihazı ile kredi kartınızdan alışveriş yapın. Daha sonra bu alışveriş tutarını pos cihazının sahibinden nakit olarak geri alın. Fakat bu yöntemde, pos cihazından alışveriş yapıldığı için az da olsa bir kesinti olacaktır. Bu sebeple paranızın tamamını alamayacağınızı unutmayın.

Karlı Alış-Satış Yapma

Kredi kartınızdan, hızlı bir şekilde geri satabileceğiniz bir ürünü satın alın. Satın aldıktan sonra bu ürünü 2. El olarak hızlı bir şekilde satın. Böylece elinize nakit para geçmiş olacaktır. Elbette ki ürünü satarken 2. El olduğu için bir miktar düşüğe satmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle bu seçeneği uygularken iyi düşünmelisiniz.

Kuyumcu ile Anlaşma

Kuyumcudan altın satın alıp o altını anında geri satarak kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Fakat altının alış ve satış fiyatlarında değişiklik olacağı için bir miktar paranızın gideceğini önceden bilmeniz gerekir.

Kart Limitini Satma

Kredi kartını nakite çevirme yöntemlerinin sonuncusunda kredi kart limitinizi bir başkasına satabilirsiniz. Kart limitinizi kullanacak kişiden limitiniz kadar nakit para alın. Daha sonra limiti kullanacak kişi kartınızdan ihtiyacı olan ürünü alabilir. Böylece elinize nakit para geçmiş olur.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status