Kazançlı Yatırımlar
Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 13 Ekim 2021
63
0

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileridir sorusu, internet üzerinden sık sık araştırılan bir konu haline gelmiştir. Kredi notu düşük olan kişiler, kredi alma konusunda birtakım sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sıkıntıların en önemlisi kredi alamamaktır.

Kredi notu düşük olan kişilerin, krediye ihtiyaç duyduklarında başka yöntemler ile kredi alabilmesine izin veren bankalar vardır. Bu bankalar kredi notu düşük olan müşterilerine teminatlı kredi hizmeti vermektedir.

Başlıklar

Teminatlı Kredi Hizmeti Nedir

Teminatlı kredi, bankanın müşterisinden kendisini garanti altına almak için göstermesini istediği kıymetlerin ipoteklenmesine verilen addır. Müşteri ev, araba, iş yeri, imarlı arsa ve tarla gibi kıymetlerini ipotek ettirerek bankaya, borcunu ödeyebileceğine dair bir teminat verir. Banka da bu müşteri verilecek olan kredi borcunu ödeyemezse bu ipotekli kıymeti üzerine alacağına dair müşteriye bilgi verir. Böylece kredi notu düşük olan müşteri, kıymetlerini ipotek ettirerek teminatlı kredi hizmetinden faydalanabilir.

Teminatlı kredi alabilecek kişilerin kredi notu 1 ila 699 arasında ya da 700 ila 1099 arasında olmaktadır. Daha yüksek kredi notuna sahip kişilere bankalar borcunu ödeyeceğine dair güvendiği için bu kişilerden teminat talep etmemektedir. Kredi notu düşük olan kişilere pek çok banka kredi vermektedir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesi, çok bilinen bankalardan oluşur. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi için başvurabileceği bankalar listesi aşağıdaki gibidir:

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, kredi notu düşük olan kişilere kredi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesidir. Fakat her bankanın kredi vermek için birtakım belirli şartları mevcuttur. Kredi notu düşük olan kişiler Ziraat Bankası’ndan kredi alabilmesi için 18 yaşından büyük olmalıdır. Buna ek olarak 6 ay süre ile sigortalı bir işte çalışan kişilere Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu ihtiyaç kredisinin miktarı 50 bin TL’ye kadar yükselmektedir. Ziraat Bankası teminat göstermenizi isteyebilir. Bu durumda siz bankaya teminat gösterdiğinizde alacağınız kredi miktarınız da artabilir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Halkbank

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında yer alan Halkbank, Ziraat Bankası gibi bir devlet bankasıdır. Halkbank da kefil gösterilmesi şartı ile kredi notu düşük kişilere kredi vermektedir. Bu kefilin maddi değerine göre alacağınız kredi miktarının da artacağını yine belirtmekte fayda vardır. Halkbank’tan kredi alabilmek için bankanın şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank

Vakıfbank, düşük kredi notu olan kişilere kredi veren bir diğer bankadır. 60 aya kadar vadeli olacak şekilde kredi imkanı sunmaktadır. Fakat bankanın kredi vermek için şartları 18 yaşından büyük olmak ve son 12 ay boyunca sigortalı olarak bir işte çalışıyor olmaktır. Bu kriterleri sağlıyor iseniz bir Vakıfbank şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listemizin son bankası olan QNB Finansbank, müşterilerine 60 aya varan vadeler ile kredi imkanı sunmaktadır. Kredi notu düşük olan müşterilerine ise 10 bin TL’ye kadar kredi vermektedir.

Kredi notu düşük olup da kredi almayı planlayan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlardan birisi, kredi almak için kefil göstermeyi düşünüyorsa, kefil olarak göstereceği kişinin kredi notunun yüksek olması gerektiğidir. Bir diğeri de kredi alacak kişinin gelir sahibi olması şartıdır. Belirli bir geliri olmayan kişilere kredi verilme ihtimali imkansıza yakındır. Buna ek olarak her banka kendi şartlarını kendisi belirlediği için ek belge ve bilgiler sunmanızı isteyebilir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status