Kazançlı Yatırımlar
Kredi ve Kredi Kartı Borçlarını Erteleyen Bankalar Açıklandı
Yazar: - 27 Mart 2020
395
0

Kredi ve Kredi Kartı Borçlarını Erteleyen Bankalar Açıklandı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, bu salgın vakitcini mali açından en az hasarla atlatılabilmesi amacıyla bankalar doğrulusunda müşterilerine özel birtakım yardımlar sunulmakta. Yeni kredi çekmiş ve geri ödeme günler yaklaşan kredileri amacıyla bilhassa parasal yönden sorunlu halde olan vatandaşlar Koronavirüs kredi ve kredi kartı borcu erteleme müracaatı nasıl yapılır? Hangi bankalar kredi ve kredi kartı borcu ertelemesi yapıyor?

Vakıfbank, Ziraat, Akbank, TEB, İş Bankası, Garanti, Akbank tipi bankaların konut, gereksinim, taşıt, tarımsal kredi ve esnaf kredileri tipindaki bütün parasal fırsatlardan faydalanan vatandaşlar amacıyla korona virüs’ün sebebiyle, bu kredilerin ödemelerinin ertelenmesi ve yapılandırılması paketleri açılıyor. Yazımızda kredi borcunu koronavirüs sebebiyle ödeme olanağı bulunmayan şahıslar borçlarını ertelemek amacıyla başvurularını nasıl yapacak?

Korona Virüs kredi kartı ve kredi borcu erteleme müracaatı

Çoğu banka doğrulusunda, korona virüs sebebiyle olanağı bulunmayan emekliye ve çalışan şahıslara corona ile destek paketlerini yayınladı. Bu paketlerden birtakımları Türkiye Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halkbank, İş Bankası tipi bankalar olmuştur.

TEB Korona Virüs borç erteleme müracaatı kabul ediyor

TEB bankası, sahip olunan salgın hastalık yüzünden para vermiş bulunduğu müşterilerine özel olarak bir destek paketi yayınladı. Bu yardım paketine göre TEB üzerinden kredi çeken bireylerin geri ödemeleri 3 ay gibi bir vakit ile ileri atıldığı oldu. Borç erteleme başvurularında bulunmak isteyen şahıslar TEB Şubeleri üzerinden başvurularını gerçekleştirecekleri gibi, 0850 200 0666 nolu davet merkezini arayarak da başvurularını oluşturabilmeleri mümkündür.

Halkbank Korona Virüs tedbirleri ve borç yapılandırma

Halkbank esnaflarımıza özel olarak aniden çok yardımı uygulamaya tanıttı ve Halkbank, geçen bu kötü dönemde esnaf ile eş güdümlü bulunduğunu görmüş olduk. Corona salgınının getirdiği neticeleri en aza indirmek amacıyla alınan önemler sonuxunda destek paketini sunan Halk Bankası, esnaflarımıza özel olarak 25 bin TL miktarında kredi ve 25 bin TL ticari kredi kartı vereceğini açıkladı. Bununla eş güdümlü verilebilecek bu kredinin geri ödeme işlemleri 6 ay sonra alınmaya başlanacak.

Ziraat Bankasına borç erteleme müracaatı uygulanabilecek

Ziraat Bankası, yeni bir finansmal yardımını yayınlamamaış olsa da bankaya borcu tespit edilen bireylerin bütün kredilerini 6 ay gibi uzun bir vakit erteleme işleminin yapılacağını açıkladı. Bu vakit gene Halkbank tipi sektörlerde birtakım dönemler arasında para kazancı olan şahıslar amacıyla 1 seneye kadar ileri atılabilecek.

Vakıfbank 9 maddelik koronavirüs destek paketi duyuruldu

Vakıfbank doğrulusunda bu paket bünyesinde kredilerin geri ödeme tarihlerini 3 aylık maaş ücretine denk bir vakit ile vadeli bir kredinin kullandırılmasını, ödemesiz dönemlerin ayarlanması, 1 sene vakit ile borçlarının ödemelerini erteleme, 3 ay ödemesiz 12 ay vadeli finansman sağlanması tipi konular bulunmaktadır.

İş Bankası kredi borcu öteleme duyurusu

Koronavirüs salgını sebebiyle yapılan ekonomiye destek paketi üzerinden açık gereksinim kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi taksit ödemeleri ve kredi kartı hesap özetlerinde tespit edilen borçların 3 ay vakit ile ileri atabilirsiniz. Ek hesap faiz tahsil gününüzü de bu konuyla eş güdümlü 3 ay sonraya atabilirsiniz.

Garanti Bankası konut gereksinim kredisi erteleme müracaatı

Garanti BBVA üzerinden değişik bankalarda bulunduğu gibi finansman yardımından yararlananılabilir. Kredi borçlarını erteleyebilen müşterilere bunun dışında banka doğrulusunda destek verilebilecek.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status