Kazançlı Yatırımlar
Kredinin Üzerine Kredi Çekilir Mi?
Yazar: - 24 Aralık 2021
33
0

Kredinin üzerine kredi çekilir mi sorusu, pek çok banka müşterisi tarafından merak edilen sorulardan bir tanesi haline gelmiştir. Kredi almak, insanların maddi açıdan zor zamanda kaldıkları durumlar için oldukça iyi bir seçenektir. Bu nedenle banka müşterileri bankalardan sık sık kredi çekmektedir. Pek çok banka müşterisi de, çekilen kredi üzerine bir başka kredi çekilebilir mi, bu sorunun yanıtını merak etmektedir.

Kredi üzerine kredi çekilip çekilemeyeceği sorusunun cevabı tam olarak net değildir. Çünkü bu durum, birtakım şartlara bağlıdır. Bu şartlara kısaca bir göz atalım.

Kredinin Üzerine Kredi Çekilir Mi?

Kredinin Üzerine Kredi Çekilir Mi?

Başlıklar

Kredi Üzerine Kredi Çekebilmek İçin Şartlar

Kredinin üzerine kredi çekilir mi sorusunu soran kişilere kısa cevap olarak evet, çekilebilir yanıtı verilebilir. Fakat eski krediniz devam ederken bir yenisini çekebilmeniz için bazı şartlar mevcuttur. Bu şartlar bankadan bankaya değişkenlik gösterebilse de genel olarak şu şekildedir:

  • Kredi notunuzun iyi ya da çok iyi olması gerekmektedir. Kısaca kredi notunuzun 900 – 1000’den fazla olması, sizin ek bir kredi daha çekebilmeniz için en büyük etmendir.
  • Gelir durumunuz, ikinci ya da üçüncü krediyi çekebilmeniz için gerekli olan bir başka etmendir. Geliriniz, önceki kredi borcunuzun taksitlerini aylık olarak ödemeniz ve yeni alacağınız kredinin de aylık taksitlerine yetecek durumda ise, bankalar size ek kredi sağlayabilirler.
  • Kefil durumu da bu durumlarda önemlidir. İhtiyaç kredilerinde bu pek görülmese de, bankalar sizden borcunuzu ödeyebileceğinize dair ipotek ya da kefil göstermenizi isteyebilir. Bu durumda siz gerekli şartları sağlarsanız kolaylıkla ek kredi çekebilirsiniz.

Kredi Üzerine Kredi Çekmek İçin Önemli Noktalar

Kredi üzerine yeni kredi çekilebildiğini açıkladığımıza göre, birtakım önemli noktalara da parmak basmak gerekecektir. Öncelikle, önceki krediniz ile yeni alacağınız kredinin arasındaki süre farkı önemsizdir. Yani iki farklı kredi için aynı gün içerisinde dahi başvuruda bulunabilirsiniz.

Buna ek olarak ilk kredi borcunuzu ödeyemediyseniz ve 90 günlük süreyi aşıp yasal takibe girdiyseniz, kredi üzerine kredi çekilir mi sorusunun yanıtı maalesef sizin için olumsuz olacaktır. Bu nedenle borçlarınıza sadık olmanızda fayda vardır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status