Kazançlı Yatırımlar
Kriz Dönemlerinde Yapılacak İşler
Yazar: - 25 Mart 2020
413
0

Kriz Dönemlerinde Yapılacak İşler

Ekonomik kriz bundan sonra global bazda mevcut. Hiç şüphesiz kriz süreçleri, ekonominin zora girdiği, insanların işsiz kaldığı, iş yerlerinin kapandığı dönemlerdir. Ama her inişin bir çıkışı da vardır. Bu sorunlu dönemlerin yeni fırsatlar tanıttığı da tanınan bir gerçektir. Krizlerden varlıklı olarak çıkanlar çoktur. Çünkü bu süreçler yeni işletmelerin açılması, girişimlerin yapılması amacıyla ideal dönemlerdir.

Cazip fiyat seçenekleri sunmak:
İnsanlar arasında konuşulacak, çekici fiyatlandırmalara giderek stokların eritilmesini sağlamak. Bir üründe her gün düşen fiyatlandırma gerçekleştirmek, toptan alımlarda indirimli fiyat gerçekleştirmek yani tüketiciye fırsat yayınlayan promosyonlar gerçekleştirmek akıllıca olacaktır. E-ticaret içerisinde da rahatça uygulanacak bir yenilikçi fiyatlandırmaya gitmek alıcıya cazip gelecektir.

Üreticiden alıp yurtdışına satmak:
Kriz zamanlarında elinde stoklu malı olan üreticiler, para akışını sağlamak amacıyla daha ucuza mal satacaklardır. Uygun şartlarda alımlar yapıp onları yurtdışına ihraç edebilirsiniz.

Krizde freelance (serbest çalışma) şekline yönelmek:
Böyle durgun dönemlerde kısa vadeli çalışma yapanlar iş bulma imkânı elde ederler. Proje tabanlı işler, saatlik işler, yarı vakitli işler öncelikli olacaktır. İnternet vasıtası ile serbest çalışma şekli yükselişe geçecek, kariyer –iş siteleri ek gelir yayınlayan ilanlarla dolacaktır. Birikimlerinizi, uzmanlıklarınızı bu tarz çalışmayla değerlendirebilirsiniz.

Ortak kullanım alanları meydana getirmek:
İnternet insanların kitleler halunda koordine olmasını gerçekleştiren bir güçtür. İşbirliği imkânlarını kullananlara sunar. Bu hal da kazanca dönüştürülebilir. Örneğin, internet üstünde bir oluşum özel jetlerdeki boş koltukları satıyor. Hem jet sahibine ek gelir sağlıyor hem kendisine. Benzer şekilde kendi özel arabasıyla şehirler arası yolculuk yapanların boş koltukları satabilecekleri internet siteleri de mevcut. Buna benzer aracı satış imkânlarını ülke koşullarımıza uyarlayarak yeni girişimler meydana getirmek mümkün.

Eşya değiş tokuşları, araç, ev, kitap paylaşımları çift doğrultulu kazanç kapısına dönüşebilir. Büyükçe evlerin belli alanları kiralanabilir. İnternet üstünde bu tür paylaşım ve değişimlerin gerçekleşebileceği bir platform oluşturularak yeni iş modeli yaratılabilir.

Online satış siteleri yeni iş yeriniz olabilir:
İşletme sahipleri amacıyla kriz süreçleri bir iç hesaplaşma dönemidir. Neyi yanlış, neyi doğru yaptım hesaplaşması. Sonuçta hepimizin en iyi yaptığı şey herkezin bildiği kendi işimizdir. Bu bağlamda sekteye uğramış işlerinize bir çeki tertip verebilir, işinizi tekrardan yapılandırabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status