Kazançlı Yatırımlar
Maaş Müşterisi Kredisi Nedir, Şartlar Neler?
Yazar: - 30 Mart 2022
65
0

İhtiyaç kredisi çekmek özellikle acil nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmaktadır. İhtiyaç kredisi çekimlerinde ise maaş alınan bankadan kredi çekmek daha yararlı olmaktadır. Maaş müşterisi kredisi diğer kredilere göre daha avantajlıdır.

Başlıklar

Maaş Müşterisi Kredisi Nedir, Diğer Kredilerden Farkı Neler?

Maaş müşterisi kredisi tanımı itibariyle maaş alınan bankadan çekilen ihtiyaç kredisine denilmektedir. Bu kredi türünde bankalar tarafından çeşitli avantajlar kullanıcılara sunulmaktadır. Özellikle konut ve taşıt alımlarında da önemli ayrıcalıklardan yararlanmak mümkün olmaktadır. Maaş müşterisi kredisinin farkı diğer kredi türlerine göre çeşitli ayrıcalıklara sahip olmasıdır. İhtiyaç kredisi başta olmak üzere her kredi türü için bankalar gelir durumu beyanı talep etmektedirler. Çünkü çekilecek kredinin rahatlıkla ödenmesini sağlayacak bir sistemin olması gerekmektedir. Bu açıdan maaşın alınmakta olduğu banka, doğrudan maaş hesabı üzerinden krediyi tahsil etmekte ve böylece kredinin ödemeleri için bir tür garanti almaktadır. Bu durumda da krediyi çok daha kolay koşullarda sağlamaktadır. Ayrıca maaş müşterisi kredisinde çeşitli başvuru belgelerine de gerek bulunmamaktadır.

Maaş Müşterisi Kredisi Hangi Bankalar Veriyor?

Maaş müşterisi kredisi veren bankalar genelde her banka olarak belirlenmektedir. Çünkü bankalar belirtildiği gibi maaş alan müşterilerinin aylık gelir durumlarını bildikleri ve doğrudan bu maaş üzerinden kredi tutarlarını tahsil ettikleri için önemli bir avantaj elde etmektedirler. Aynı şekilde kredi çekmek isteyenler de avantajlı durumlardan yararlanarak kredi çekimlerinde rahat etmektedirler. Bu kapsamda pek çok banka tarafından maaş müşterisi kredisi sunulmaktadır.

Maaş Müşterisi Kredisi Veren Öne Çıkan Bankalar Neler?

Maaş müşterisi kredisi sağlayan bankalar neredeyse tüm bankalar olmaktadır. Aralarında bazı bankalar ise sunduğu avantajlar ile öne çıkmaktadır. Denizbank, 55 bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 ay vade oranları ile düşük faiz oranları ile sunmaktadır. Halkbank’tan maaş almakta olanlara ise yüzde 1,58 faiz oranı ile 100 bin TL’ye kadar 36 ay vade süreli kredi sunulmaktadır. QNB Finansbank ise yüzde 0,99 faiz oranları ile maaş müşterilerine özel olarak kredi sunarak, 36 aya varan vade süreleri tanıyor.

 

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status