Kazançlı Yatırımlar
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 08 Ocak 2022
62
0

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, günümüzde oldukça yaygındır. Kredi kartı almanın şartları arasında, düzenli ve belgesi olan bir gelirin olması yer alır. Bankalar, ödemeleri güvence altına almak adına, bu yöntemi tercih eder. Öğrenciler için kredi kartlarında, bu tür bir şart aranmaz. Bu açıdan, öğrenci kredi kartları, en düşük limitli kredi kartları olarak karşımıza çıkar.

15 ile 25 yaş aralığındaki öğrenciler, farklı bankalar üzerinden kredi kartı alabilir. Bu kartlara özel olarak tanımlanan indirim ve kampanyalardan da faydalanma olanağı bulur. Öğrenciye kredi kartı veren bankaları, genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İş Bankası – İşte Üniversiteli
  • Yapı Kredi Play
  • TEB – ÜniversiTEB
  • Akbank – Exi26
  • Vakıf Bankası – Like
  • Ziraat Bankası – Genç Bankkart
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Başlıklar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Limit Hesabını Nasıl Yapar?

Kredi kartı kullanmak isteyen kişilerin, düzenli bir gelirlerinin olması şarttır. Aynı zamanda, sahip oldukları bu geliri açık şekilde belgelemeleri de önemlidir. Bu şartı karşılamayan kişiler, banka inisiyatifi dahilinde kredi kullanabilir. Aldıkları kart limiti maksimum 1000 TL olarak belirlenmiştir. Kolay kredi kartı veren bankalardan, siz de kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Öğrenciyseniz ve düzenli bir geliriniz yoksa, kredi kartı kullanabilmeniz oldukça zordur. Bu durumda en fazla 1000 TL limitli kart kullanabilirsiniz. Hem öğrenci hem de sigortalı bir çalışansanız, bu durumda kredi kartı limiti hesaplamaları dahilinde farklı limitlere sahip kartlar edinebilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, belgelenen gelirin 2 katı olarak kredi kartı kullanımına onay verir.

Öğrenci Kredi Kartlarının Avantajları Nelerdir?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, düşük limitli birçok kart alternatifi sunar. Öğrencilere özel olan bu kartlar, farklı kampanya ve indirimler sunar. Aynı zamanda, avantajlı taksit imkanları da bulunur. Öğrenciyseniz ve taksit imkanlarından faydalanmak istiyorsanız, düşük limitli kredi kartlarına başvurabilirsiniz.

Öğrenci kredi kartlarında, düşük faizli nakit avans seçenekleri de bulunur. Aynı zamanda, çoğu öğrenci kartında kredi kartı aidatı da bulunmaz. Bu şekilde, öğrenciler kolay kullanım imkanı bulur. Farklı alışverişlerde, kredi kartı kullanma imkanına sahip olur.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status