yandex
Kazançlı Yatırımlar
Ön Ödemeli Kartlar Hangileri
Yazar: -16 Kasım 2020
23

Ön ödemeli kartlar, harcama yapan kişi kart faizi olmadığı nedeniyle tercih edilir. Genellikle ülkemizde kullananlar, okuyan öğrenciler ve askerler daha fazla kullanırlar. Ön ödemeli kartlar sırasıyla; Master kart, Visa kart, Astropay kart, Paysafe kart, Skrill kart, İnnial kart, Papara kart’ dır. Ayrıca yeni yeni piyasaya çıkan ön ödemeli kartlar da vardır.

Ayrıca evden para kazanma ve borsadan para kazanma gibi yazılarımız ile kendinize kazanç kapısı oluşturabilirsiniz. Şimdi sizlere bu kartlar hakkında biraz bilgi verelim.

Ön Ödemeli Kartlar Hangileri

Master Kart

Ön ödemeli kartlar hangileri dediğimizde bu kartların genel merkezi Amerika’ dır. Master kart en çok kullanılan karttır. Yaş sınırı yoktur. Daha çok kullanım alanı olarak tüketiciler; bölüm geçmek amaçlı para ödenen internet oyunları ve internet alışverişinde kullanılmaktadır.

Visa Kart

Genellikle Avrupa 36 ülkesinde hem kredi kartların hem de ön ödemeli kartların sistemini sağlamaktadır. Genel merkezi İngiltere ülkesidir. Kredi kartlarından daha bir işleve sahiptir.

Astropay Kart

Ön ödemeli kartlar hangileri astropay yüzlerce çevirim içi alışveriş yapılmaktadır. Özellikle koronavirüs zamanında daha fazla önem kazandı. Astropay kartta bu sanal ön ödemeli karttır. Sanal kart kullanmak isteyen müşteriler internet alışverişinde CVV koduna ihtiyaç duymaktadırlar.

Paysafe Kart

Bu ön ödemeli kartlar ise İnternet ortamında bir çok ortamda genellikle; internet oyunları oynarken, çeşitli internet alışveriş sitelerinden alışverişler yaparken kullanılmaktadır

Skrill

Skrill hesabı kredi kartı ya da banka kartı olarak finanse edilmektedir. 2001 senesinden itibaren müşterilerin; para kazanma, para gönderme, para harcamasına yardımcı olur. Bir çok ülkenin internet bankacılığı, mevduat ve yerel ödemeleri yapılabilmektedir. Knect skrill sadakat programı; bağlantı kur, puan topla, ödül kazan sistemiyle çalışır. Sanal para kripto alım satım işlemleri de yapılabilme imkânı bulunmaktadır.

İnnial Kart

İnnial 2012 yılında kurulmuştur. 2017 yılında Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu eloktronik para transferine izin verdi 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Kartta borç ya da faiz yoktur. Müşteri yüklediği bakiye kadarıyla harcama yapar. Yurt içinde ve yırt dışında kart kullanıma açıktır.

Papara Kart

Papara kart’ a üye olmak için herhangi bir evrağa gerek yoktur. 7 gün ve 24 saat para transferi yapılabilmektedir. İos, android uygulamasından para yüklenebilme imkânı vardır. Tüm dünyada geçerli bir karttır. Çipli, çipsiz türleri bulunmaktadır. Kartı kurye teslim eder. Son zamanlarda ülkemizde popülerliğini arttıran bir ön ödemeli kart sistemidir.

Ön ödemeli kartlar hangileri yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Siz de bu kartlar hakkında fikirlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Sizin kullandığınız ön ödemeli kredi kartı var mı ?

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status