Kazançlı Yatırımlar
Pet Shop Açmak İçin Gerekenler
Yazar: - 28 Şubat 2022
63
0

Pet shop açmak özellikle evcil hayvan sahiplerinin artış göstermesi ile günümüzde oldukça kârlı bir iş kolu haline gelmiştir. Pet shop açarak önemli oranlarda gelir elde edebilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle belirli noktaları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Başlıklar

Pet Shop Açmak İçin Karar Vermek

Pet shop açmak için öncelikle ne kadar sermaye ayıracağınıza karar vermelisiniz. Elinizde bulunan sermaye işinizin büyüklüğünü de belirleyecektir. Sermaye işinizin sürdürülebilir hale gelmesinde etkili olduğu gibi aynı zamanda ilk başta dükkanınızın ürün çeşitliliğini sağlamak açısından da yararlı olacaktır. Sermayenizi belirledikten sonra dükkanın konumu önem taşır. Bunun için ana cadde ya da yan caddeleri tercih edebilirsiniz. Fakat evcil hayvan sayısı olarak fazla olan muhitlerde daha önce tercih edilmeyen sokakları bile kullanabilirsiniz.

Özellikle civarda köpek dolaştırmak için park bulunuyorsa bu parkın etrafına dükkan açmanız mutlaka köpek sahiplerinin dikkatini çekecek ve dükkanınız ziyaret edilecektir. Genel olarak pet shop dükkanları pasaj gibi yerlerin içinde de bulunabilir. Ancak müstakil olarak dükkan kullanımına uygun olan yerleri de tercih edebilirsiniz.

Pet shop dükkanı için belirli şartlar getirilmiştir. Bu kapsamda Resmi Gazete’de yayımlanan hükümler gereğince köpek ya da kedi gibi canlıların satışı yapılmamaktadır. Ancak balık ve kuş satışına dönük herhangi bir kısıtlama yoktur. Aynı şekilde tavşan ya da hamster gibi canlıların da satışını yapabilirsiniz. Bu kapsamda pet shop dükkanınızda köpek ve kedilere ait sadece mama, oyuncak, ilaç, çeşitli aksesuar gibi ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Pet Shop Dükkanı Açmak İçin Son Adım

Pet shop dükkanları farklı evcil hayvanlara yönelik çeşitli malzemeler içerir. Ancak sadece belirli hayvan gruplarına yönelik konsept de oluşturabilirsiniz. Örneğin kedilere yönelik açılacak bir pet shop kedi severler tarafından rağbet görecektir. Özellikle alışılmış mama veya malzemelerin dışında sık görülmeyen ürünleri getirmeniz de yine kedi severler tarafından tercih edilmenizi sağlayacaktır. Bir başka örnek akvaryum satışı üzerine de olabilir. Sadece balık ve akvaryum malzemeleri satabileceğiniz bir dükkan açmanız yine alanınızda önemli bir marka halinize gelmeniz için yarar sağlayacaktır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status