Kazançlı Yatırımlar
Pizzacı Açmak İçin Gerekenler Neler?
Yazar: - 15 Şubat 2022
55
0

Pizzacı açmak en çok talep gören iş fikirleri arasında yer alır. Pizza çok sevilen ve neredeyse her öğün tüketilebilen bir besin olduğu için güzel bir yere açıldığı zaman devamlı olarak müşterisi olur. Aynı zamanda pizza çeşitleri ve lezzeti de yüksek olduğu zaman her zaman müşterilerin gözdesi olunabilir.

Başlıklar

Pizzacı Açmak İçin Gerekenler

Pizzacı nasıl açılır konusunu merak eden pek çok kişi bulunmaktadır. Pizzacı açmak için ilk olarak belediyeden izin almak gerekir. Çalışma ruhsatı, iş yeri açma ruhsatı ve vergi levhası bir pizzacı açmak için gerekir. Pizzacı açmak isteyen kişiler sermayesine göre açacakları dükkanın konumunu belirlemeli ve bir dükkan kiralamalı ya da satın almalıdır. Daha sonra içerisine pizza dükkanına uyumlu olacak şekilde bir dekorasyon yapılmalıdır. Pizzacı dükkanının mutfağı çok önemledir. Geniş ve her türlü malzemeye uyum sağlayacak eşyalar alınmalıdır. Pizza yapmak için gerekli her türlü ocak, dolap, vitrin alınmalıdır. Aynı zamanda pizza yapımında kullanılacak gıdalar da alınmalıdır.

Pizza dükkanı açmak isteyen kişi pizza yapımına hakim değilse eli lezzetli ve deneyimli bir usta bulmalıdır. Aynı zamanda pizzaları servis edecek bir elemana da ihtiyaç vardır. Bu işlemlerin hepsi tamamlandıktan sonra büyük bir açılış töreni düzenlenmelidir. Bu sayede açılacak olan yerde ve etrafındaki kişiler dükkanın açıldığını bilir.

Pizzacı Açma Maliyeti

Pizzacı açmanın maliyeti aslında çok geniştir. Kişiler iyi bir lokasyonda büyük dükkana sahip, güzel dekore edilmiş bir pizza dükkanı açmak isterse 500 bin TL sermayeyi göz önünde bulundurmalıdır. Pizzacılar iyi kazanmak için biraz isim yapmalıdır. Bu 500 bin TL içerisinde tanınana kadar dükkanın masraf giderleri de bulunmaktadır. Sokak ya da mahalle aralarında küçük butik bir pizza dükkanı açmak isteyen kişilerin de 100 bin TL ila 150 bin TL arasında bir sermaye ayırmalıdır. Fakat bu durumda kişilerin gelirleri iyi lokasyona sahip olan pizzacı dükkanına göre biraz daha düşük olacaktır. Bayilik açmak isteyen kişiler maliyet olarak çok daha fazla sermayeye ihtiyaç duyar. Çünkü ünlü markaların bayilikleri çok pahalıdır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status