yandex
Kazançlı Yatırımlar
Rehinsiz Taşıt Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
Yazar: -29 Temmuz 2020
129

Rehin, kredi bankası tarafından taşıt kredisi yoluyla satın alınan aracın ruhsatı üzerine yayınlanan bir ifadedir. Bu ifadeyi izne koymanın temel amacı, kredinin belirtilen süre içinde geri ödenmemesi durumunda, bankanın aracı ele geçirerek parayı çekebilmesidir. Bu, rehin lisansı olan bir araçta, gerçek sahibin lisans sahibi değil banka olduğu anlamına gelir. Elbette bu kredi, kredi borcu kapatıldıktan hemen sonra lisans sahibine devredilecektir.

Rehinsiz Taşıt Kredisi Nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, teminatsız araç kredisi, araç lisansı almak için ipotek almadan araç satın almak için araç satın alan bir müşteriyi ifade eder. Ne yazık ki, bu durum tarif edildiği kadar basit ve kolay değildir. Bankalar, araç kredilerinde araç kredisi taahhütlerini kullanmak istemektedir, çünkü kredi veren müşterilerin mümkünse krediyi geri ödeyememesi muhtemeldir. Sadece teminatsız bazı müşterilere kredi verile bilinmektedir. Teminatsız araç kredisinin koşulları aşağıdaki gibi transfer edilebilir.

Bununla birlikte, bu koşulların bankadan bankaya değişebileceği unutulmamalıdır;

  • Kredi almak üzere olan müşterinin bankadan kredi almış ve düzenli olarak ödeme yapmış olması gerekir.
  • Müşterinin kredi notu kesinlikle yüksek olmalıdır. Özellikle, daha önce ödemeyi kesintiye uğratmadan taşıt kredisi alan müşteriler bu konuda çok şanslı olmaktadırlar.
  • Bankalar bu müşterilere öncelik verebilir.
  • Bankalar müşterileri kredi ödemeleri konusunda önceden uyarmamalıdır.
  • Müşteri bankadan maaş alırsa, bu durum büyük bir avantajdır. Uzun vadeli bir banka müşterisi olarak bu da büyük bir faktördür.

Bu koşullar hem bankalar için hem de renin taşıt kredisi kullanan bireyler içi çok büyük bir önem arz etmektedir.

Rehinsiz Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Teminatsız kredi almak isteyen müşteriler öncelikle yukarıdaki koşulların çoğunu karşılamalıdır. Bu koşulların karşılandığını düşünüyorsanız, araç kredisi ipotek alma hakkını elde etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Konuyla ilgilenen banka personeline, krediyi sağlamayı amaçlayan bankanın herhangi bir şubesini ziyaret ederek teminatsız bir kredi istedikleri bildirmek gerekir.
  • Banka personeli müşterinin bilgilerini sistem üzerinden kontrol edecek ve size rehin kredisi alıp alamayacağınız konusunda ön bilgi verecektir. Ne yazık ki, banka personeli müşterinin krediyi kabul edemeyeceğini söylüyorsa, kredi almak imkansızdır.
  • Gelecekte, müşteriler yeniden başvurabilir ve bilgi alabilir. Personel kredi alma olasılığından bahsederse, müşterinin bir rehin taşıt kredisi edinme imkanına erişmiş olur.

Kısacası bu krediyi almak için yapılacak ilk iş banka ile temasa geçmektir. Sitemizi takip ederek kazançlı yatırımlar ve düşük faizli krediler hakkında güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status