Kazançlı Yatırımlar
Sigortada Unutulan Parayı Geri Alma Yolları
Yazar: - 06 Nisan 2020
366
0

Sigortada Unutulan Parayı Geri Alma Yolları

Sigortada unutulan para sorgulaması nasıl yapılır? 2020 Sigortada unutulan paraları geri alma son tarihi ne zaman? Vefat eden bireyin sigortada unutulan parasını yakınları alabilir mi? Bunun gibi suallere bu yazımızda cevap vereceğiz.

Sigortada unutulan para sorgulama tarihleri 2020
1 Şubat – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında sigortada unutulan para sorgulaması yapabilirsiniz.

Sigortada unutulan paraları geri alma son tarihi
Sigortada unutulan paralarınızı 15 Haziran 2020 tarihine kadar alabilirsiniz. Bu tarihe kadar alınmayan sigorta paraları Güvence Hesabı’na aktarılacaktır. Bu halde sigortadan paranızı talep etme hakkınız yanacaktır.

Vefat eden bireylerin sigortada unutulan parasını yakınları alabilir mi?
Vefat eden bireylerin sigortada unutulan parasını yakınları talep etme hakkına sahiptir. Böyle bir halde iseniz vefat eden yakınınızın parasının kaldığı sigorta firması ile iletişime geçip, kalan parayı talep edebilirsiniz. Fakat 15 Haziran 2020 tarihinden ileri başvurular geçerli olmayacaktır.

İnternetten sigortada unutulan para sorgulama
2018 seneının bilgilerine göre 125.000 vatandaşın toplam 42 milyon TL parası, sigorta şirketlerinin hesaplarında unutulmuş olarak gözükmekteydi. Bu rakamın büyük bölümünü birikmiş yaşam sigortası paraları ve vasıtalar amacıyla alınması beklenilen hasar – kaza karşılama tutarları oluşturdu.

2019 senesinde yurttaşların sigortalarda unuttukları paralar daha da arttı. Bu sene 175.000 birey toplamda 45 milyon TL’yi sigorta firmalarında unuttu. Bu tutarı meydana getiren en mühim kalem ise yaşam sigortasında unutulan paralar…

Bankada unutulan para sorgulama 2020 işlemleri hem e devlet üzerinden hem de TMSF internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. E Devlet unutulan para sorgulama prosedürü amacıyla e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın. E devlet bankada unutulan para sorgulama işlemleri amacıyla e devlete giriş yaptıktan sonra arama satırına Zamanaşımı Hesapları Sorgulama yazıp arama yapın. Gelen ekranda paranız varsa adınıza kayıtlı olan hesap numaralı listelenecektir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status