yandex
Kazançlı Yatırımlar
Şirket Nasıl Kurulur ? (2020 Güncel)
Yazar: -11 Kasım 2020
34

 

Şimdi sizlere çoğu kişinin merak ettiği şirket nasıl kurulur, şirket nasıl açılır, şirket kurma maliyeti gibi soruların cevaplarını açıklayacağız. Hedefi büyük olan girişimci insanların aklından mutlaka geçen soru ‘şirket kurabilir miyim?’’dir. Küçük veya büyük işletmeleri sahip olup da amacı yüksek olan, işini büyütmek kurumsallaşmak isteyenler için şirket kurmanın yolları nelerdir?

İşinizi Belirleyin

Günümüzde ticaret çok pahalıya mâl olan bir sektörel durum haline gelmiştir. Geçmişe nazaran insanların artık her şeye internet üzerinden ulaşması bazı küçük çaplı iş yerleri için zarar sebebi olsa bile popüler kültürü takip ederek trendlere uygun olan ve de yeteneklerin yatkın olduğu bir iş dalı seçmek ilk atılımın başarı ile sonuçlanması demektir. Bunları yapabilmek için şirket nasıl kurulur sorusunun cevabını bilmek gerekmektedir.

Şirketinizi kurduktan sonra da borsadan para kazanmak yollarını öğrenebilirsiniz.

Örneğin gıda sektörüne girmek isteyenler öncelikle bu işin süreli ürünler adı verilen çabuk bozulma ve zamanında teslimat işlemlerini kâr ile yapabilme kabiliyeti gereklidir. Küçük çaplı bir market açmak isteyenler büyük market zincirlerinin varlığını bilmeli ona göre hareket etmelidir. Öte yandan en çok kâr getiren sektörlerden birisi de tekstildir.

Eğer işiniz tam belli değilse evden para kazanma yollarını inceleyebilirsiniz ve yeni iş fikirleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

İlk olarak kendi evinizde yapmaya başladığınız dikiş, nakış ve tamirat işlerini yatırım yaparak ileride atölye açmak için kulla bilirsiniz. Daha sonra yine trendleri takip edip hitap ettiğiniz kesime çok iyi ulaşarak ürün tanıtımı yapabilir böylelikle gıda sektörü gibi aylık-haftalık zararlara girmeden kâr getiren bir işe sahip olarak sermaye biriktirip şirket kurma temellerini atabilirsiniz.

E-ticaret adı verilen ve internet satış sitelerinde kendi ürünlerinizin satışını yaparak yine adınızı duyurabilir ve sermaye hazırlıkları yapabilirsiniz.

Şirket nasıl kurulur yazımızda olmayan şahıs şirketi nasıl kurulur sorusunun cevabı için sitemizi takip edin.

Şirket Tipi Nedir?

Hemen her yerde ‘anonim’ ve ‘limited’ şirket adlarını duymuşsunuzdur. Bu ikisi arasında çok büyük farklar olmasa bile limited şirketler daha çok az sermayeli yatırımcıların kurduklarıdır. Limited şirketlerin ortakları sınırsız hakka sahip olabilir bu da dezavantaj demektir. Anonim şirketlerinde ise ortaklar sermayeleri kadar hakka sahiptir.

Şirket tipinin anonim veya limited olduğuna karar verdikten sonra tescil işlemlerine başlayarak şirket kurmak için ikinci adım atılır. Bu noktadan sonra şirketin mali müşavir seçimi önemli olacaktır çünkü seçilen mali müşavir hem çevresi geniş hem de işine yatkın tecrübeli olmak zorundadır.

Şirket Nasıl Kurulur

Şirket kurmak isteyenler ve işlemlere nereden başlayacağını bilmeyenler için;

  • İlk olarak şirket tipi belirlenir ve ardından ticaret odasına kayıt yaptırarak vergi dairesinde mükellefiyet çıkartılır
  • Şirket merkezi belirlenir ve kira kontratı gibi önemli sözleşmeler mali müşavire hazırlatılır
  • Noter kurumuna gidilerek ana sözleşme imzalanır ve mali müşavire imza beyannamesi ile şirket kurma yetkisi verilir
  • İmza beyannamesi, vergi belgesi, banka hesabına şirket sermayesinin 1/4 yatırmış olup, potansiyel vergi numarası alarak kurulum işlemi başlar.

Son olarak vergi levhası çıkarmak ve ticaret odasına mali müşavir eşliğinde gerekli belgeleri yollayarak şirket kurulumunu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca günümüzde şirket kurmayı kolaylaştırmak için bu işleri gerçekleştiren firmalar açılmıştır. Yani şirket nasıl kurulur sorusunun cevabını öğrenip daha sonra internetten bu firmalara başvuru yaptığınızda online olarak sizin şirketinizi hızlı bir şekilde kurarlar. Şirket nasıl kurulur yazımızı okuduğunuz için teşekkürler, şimdi de evden para kazanma yolları yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status