Kazançlı Yatırımlar
Sms İle Kredi Başvurusu 2021
Yazar: - 09 Ocak 2021
238
0

Sms İle Kredi Başvurusu

Gelişen teknoloji ile hayatımıza birçok kolaylık kazandırılıyor, bunlardan biri de sms ile kredi başvurusu ve online bankacılık işlemleri. Cep telefonlarına indirilen banka uygulamaları ile kredi işlemlerinin kolaylıkla yapılması, sms ile kredi başvuru sayısını azaltsa da hala birçok bankanın sunmuş olduğu bir hizmet. Bu yazımızda size sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır yapılır, hızlı kredi, sms ile kredi nedir, sms kredi nasıl alınır onları anlatacağız. Daha önce uzun sıralara girerek ve çeşitli evraklar için koşturarak başvurusu yapılan kredilerin sonucunu aylarca beklerken artık sadece birkaç bilgi girerek tek tıkla halletmek mümkün.

SMS İle Hangi Kredilere Başvuru Yapılabilir?

Kredi çekmenin oldukça kolaylaştığı zamanımızda en çok ihtiyaç kredisi tercih ediliyor. İpotekli olması dolayısıyla ihtiyaç kredisi kadar hızlı sonuçlanmasa da konut ve taşıt kredisinde de sms yoluyla ya da online başvuru tercih ediliyor. Bunlar dışında her bankaya göre değişen kampanyalar ve bayramlar gibi özel zamanlarda yapılan kredi teklifleri de olabilir.

Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Müşteri sayısının ve kredi çekme oranının artmasıyla birlikte de bankalar arası rekabet de artmış durumda. Değişen faiz oranları ve bazı zamanlarda yapılan kampanyalar takip edilerek hangi bankadan kredi çekileceğini belirledikten sonra;

 • İlgili bankanın sayfasına girerek hangi numaraya hangi bilgilerin girileceği belirlenir.
 • Cep telefonunun kısa mesaj bölümünde istenen bilgiler aralarında bir boşluk bırakılarak yazılır ve istenen numaraya gönderilir.
 • Kredi notu değerlendirmesi yapıldıktan sonra onaylanıp onaylanmadığı sonuçlanır.
 • Bankaya giderek veya internet bankacılığı aracılığıyla kredi kullanılır.

Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Her bankanın faiz oranları değişkenlik gösterebilir.
 • Kredi kullanacak kişinin geliri ile bankaya geri ödeme yapacağı miktar ve aylık taksitleri arasında bir uçurum olmamalı, ödeme gücünü aşmamalı. ( Makul bir ödeme planı oluşmuyorsa kredinin reddedilme olasılığı yüksek olacaktır.)
 • Kredi veren bankaların üst limiti ve kaç aylık ödeme yapılabileceği bilgisi değişkenlik göstereceği için banka şartları iyi araştırılmalı.
 • Kredi çekileceği belirlenen bankanın istediği evrak ve bilgiler eksiksiz ve doğru tamamlanmalı.
 • Bankanın kendi resmi sayfasından veya müşteri temsilcisinden önemli bilgilerin teyit edilmesi de güvenli olacaktır.

Kredi Notu Nedir?

Sms ile kredi başvurusu alınırken kredi notu göz önünde bulundurulan başlıca bilgilerdendir. Banka müşterilerinin finansal hareketleri ortak bir kuruluş aracılığıyla analiz edilip, puanlanması sistemi kredi notunu oluşturur. Düzenli borç ödeme, kredi kartı kullanımı gibi aktiviteler kişiden kişiye değişen kredi notu bilgisini oluşturur.

Kimler Kredi Alabilir?

 • Düzenli bir geliri olan,
 • Çekmek istediği kredi ile ödeme gücü orantılı olan,
 • Kredi notu yüksek olan kişilerin ve
 • İstenen bilgi ve evrakları doğru ve eksiksiz tamamlamış kişilerin sms ile kredi başvurusunun onaylanma ihtimali yüksektir.

Sizlere bu yazımızda sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır, sms ile nasıl kredi çekilir gibi soruların cevaplarını verdik. Sitemizi takip ederek güncel uygun faizli kredi haberleri fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status