Kazançlı Yatırımlar
Tarla Tapusuyla Kredi Almak
Yazar: - 14 Aralık 2021
32
0

Tarla tapusuyla kredi almak, son zamanların en çok merak edilen konularından birisidir. Bankalar farklı kredi paketleri ile müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını çözmek adına, birçok farklı çözüm sunar. Banka ve diğer kuruluşlar hem konut ya da taşıt almak için hem de acil nakit ihtiyacı için farklı kredi paketleri oluşturmaktadır.

Kredi kullanımı için halihazırda bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartları yerine getiremeyen kişilerin, kredi kullanması son derece zordur. Kredi onayı ya da reddi, bankanın kriterleri ve kimi zaman da inisiyatifleri sonucunda belli olur.

Arsa tapusu üzerine kredi çekilip çekilmeyeceği ise bu noktada en fazla merak edilen konular arasında yer alır.

Tarla Tapusuyla Kredi Almak

Tarla Tapusuyla Kredi Almak

Başlıklar

Tarla Tapusuyla Kredi Almak Mümkün mü?

Ev almak isteyenler ya da farklı ihtiyaçları için kredi kullanma talebinde bulunanlar, sahip oldukları arsaları diledikleri takdirde ipotek ettirebilir. Bu noktada, geçerli kredi koşulları bankadan bankaya değişiklik gösterir. Her bankanın kendine özel bazı kredi kullanım koşulları bulunur. Bununla birlikte, uzun süreli ya da maaş müşterilerine çeşitli noktalarda inisiyatif uygulanır.

Kendiniz ya da bir yakınınız tarla tapusuyla kredi almak istiyorsa, bu işlemi Vakıfbank üzerinden kolay şekilde gerçekleştirebilir. Ticari nitelikli müşteriler hariç olmak üzere, belirli ve düzenli bir geliri olan kişiler kredi kullanma konusunda her zaman daha avantajlı bir konumda bulunur. Kredi kullanan her bir kişi, aynı zamanda hayat sigortası yaptırır.

Kredinin en son limiti ise ipotek alınacak olan meskenin ekspertiz değerinin %75’i oranında sınırlıdır.

Ziraat Bankasından Tarla Tapusuyla Kredi Alabilir miyim?

Tarla tapusuyla kredi almak konusunda, Ziraat Bankası daha uygun faiz oranları sunar. İpotekli bireysel finansman kredisi olarak geçen bu kredi çeşidi, 120 aya varan vadeleri ile uygun kullanım koşullarına sahiptir. Koşulların uygun olması bu banka üzerindeki kredi taleplerinin daha fazla olmasına neden olur. Ziraat Bankası güvenli imajı ile tüm müşterilerine aynı kalitede hizmet verir.

Uygun koşullar dahilinde, ipotek gösterilen konutun ekspertiz bedelinin %75’i, imarlı arsaların ise %50’si kadar ihtiyaç kredi kullanılması mümkündür. Özellikle maaş müşterileri, bu noktada daha avantajlı bir konumda bulunur.

 

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status