Kazançlı Yatırımlar
Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 30 Eylül 2021
68
0

Teminatlı kredi kartı veren bankalar, internet üzerinden pek çok kişinin araştırdığı konulardan bir tanesidir. İnsanlar nakit parayı sürekli elde tutmakta zorlandıkları durumlarda kredi kartı kullanmayı tercih edebilmektedir. Bazı durumlarda ise bankalar müşterilerine kredi kartı vermemektedir. Bu gibi durumları yaşayan kişiler için özel olarak uygulamaya koyulmuş olan teminatlı kredi kartı uygulaması mevcuttur.

Teminatlı kredi kartı uygulaması, müşterinin kredi kartını kullanabilmesi için bankaya belirli bir miktar teminat göstermesi şeklindedir. Müşteri, kredi kartını kullanabilmek için kredi kartının olduğu hesaba bir miktar para yatırmalıdır. Banka bu paraya el koyarak bu parayı müşteriden bir teminat olarak sayar. Daha sonra müşteri, kredi kartını kullanmaya başlayabilir. Teminatlı kredi kartını müşteri dilediği her yerde kullanabilmektedir. Normal kredi kartından tek farkı, bu kartı kullanabilmesi için bankaya teminat sunması gerekliliğidir.

Teminatlı kredi kartlarının limitlerini belirleyen net bir hesap vardır. Bu hesap, müşterinin kredi kartı hesabına teminat olarak yüklediği para ile ilişkilidir. Teminat olarak hesaba yüklenen paranın %80 ile %100 arasındaki bir miktar, kredi kartının limiti olmaktadır. Bu duruma örnek verecek olursak, 100 TL teminat yatırılan bir kredi kartının limiti 80 ile 100 TL arasında bir miktar olacaktır.

Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir

Teminatlı kredi kartı veren bankalar hangileridir sorusunun cevabı olarak pek çok bankayı verebiliriz. Fakat bu bankalar teminatlı kredi kartını dönemsel ya da sürekli olacak şekilde verebilmektedir. Bu durum, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Teminatlı bir şekilde kredi kartı veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir:

  • Kuveyt Türk
  • TEB
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Denizbank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası

Teminatlı kredi kartı almak için banka şubelerine gidip bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden teminatlı kredi kartı başvurusu yapılamamaktadır.

Teminatlı kredi kartı veren bankalar arasında Kuveyt Türk, sürekli olacak şekilde teminatlı kredi kartı vermektedir. Diğer bankalar dönemsel olacak şekilde teminatlı kredi kartı uygulamasını müşterilerine sunmaktadır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status