Kazançlı Yatırımlar
Trendyol’da E-Ticaret Taktikleri I A’dan Z’ye Rehber
Yazar: - 19 Mart 2022
54
0

Trendyol’da satış yapmak işletme sahiplerine oldukça fazla kar sağlar. Trendyol Türkiye’de en çok tıklanan alışveriş sitesidir. Senelerdir oluşturduğu güven sayesinde Trendyol’dan satış yapmanın çok fazla avantajı bulunur. Bununla birlikte satış yapmak için belirli şartlar da vardır. Trendyol mağaza açmak için kişilerin belirli şartlara uyması gerekir. Bununla birlikte komisyon hakkında sunulan teklif de kabul edilmelidir. Bu şekilde mağaza açarak satış yapmaya başlanabilir.

Başlıklar

Trendyol’da Satış Yapma Şartları

Trendyol satış yapma şartları sağlandığı zaman isteyen herkes mağaza açarak satış yapabilir. Trendyol satış yapma şartları şu şekildedir;

  • Satış yapacak olan kişinin sermaye ya da şahsi şirketi olmalıdır.
  • Satış yapılacak olan her ürünün kalitesi yüksek olmalıdır.
  • Sisteme yüklenecek olan ürünlerin fotoğrafları 120x 180 piksel olmalıdır.
  • Satışa sunulan her ürünün barkodlu olması gerekir.
  • Müşterilere doğru ürün göndermek ve ardından olumlu geri bildirimler almak gerekir.
  • Teslimat sürecinde oldukça sistemli çalışılmalıdır.
  • İş planı oluşturulmalı ve müşteri memnuniyetinin sağlanmış olması gerekir.

Satış yapmaya başlandıktan sonra Trendyol satış taktikleri ile satışlar hızlandırılmaya başlanır. Aynı zamanda çeşitli sosyal medya platformuna reklam vererek de hızlı satış yapılabilmektedir.

Trendyol İçin Tedarikçi Nasıl Bulunur?

Trendyol için tedarikçi bulmak oldukça önemli bir konudur. Tedarikçinin güvenilir ve kaliteli malzeme getirmesinin yanında aynı zamanda uygun fiyatlı olmasına da dikkat edilmelidir. Doğru bir tedarikçiyle anlaştıktan sonra yaşanacak sorunlar kolay bir şekilde halledilir ve yapılan iş her zaman düzenli olur. Böylece müşteri memnuniyeti açısından hiçbir sorun yaşanmamış olur. Tedarikçi bulabilmek için hem fason ürerimi yapan firmalarla hem de Türkiye distribütörleriyle çalışılabilir. Bir diğer seçenek de toptancılar ile anlaşmaktır. Toptancılar ile anlaşmak biraz zor olduğu için iyi sipariş alınacaklarına ikna edildiği sürece iş teklifini kabul ederler. Eğer her ay düzenli olarak toptancıyla satıcı arasında alışveriş olursa iş devamlılığı da en iyi şekilde anlaşmış olunur. Aynı zamanda birden fazla toptancıyla görüşmek hem fiyat açısından hem de kalite açısından karşılaştırma fırsatı sunar.

Trendyol Mağazanız İçin Görsel Nasıl Seçilir?

Trendyol’dan satış yapma yöntemleri araştırılırken aslında önem verilmesi gereken en değerli husus görseldir. Satılacak ürüne göre bir görsel belirlenmelidir. Satılacak olan ürünün rengine göre arka plan oluşturulmalıdır. Örneğin ürün siyah renkli bir mumsa arka plan beyaz ya da açık nüde tonlarında olmalıdır. Aynı zamanda mumum yanında şık bir kibrit, kuru çiçekler gibi çeşitli aksesuarlar bulunmalıdır. Kamera mumu odaklamalıdır fakat etraftaki aksesuarlar da seçilebilir olmalıdır. Trendyol için görsel seçimi yapılırken ışığın nasıl olduğuna da dikkat edilmelidir. Kötü ışıkta çekilen her ürün ne kadar kaliteli olursa olsun sanki kalitesizmiş gibi görünür. Bu sebeple profesyonel bir kamera ve ışığın en güzel geldiği açıda çekim yapmak satışları artırmak için çok önemlidir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status