Kazançlı Yatırımlar
Yabancı Hisse Senedi Nasıl Alınır?
Yazar: - 05 Eylül 2021
68
0

Yabancı hisse senedi nasıl alınır sorusu, hisse senetleri ile ilgilenen yatırımcılar ve finans işleri ile meşgul olan kişilerin sorduğu sorulardan bir tanesidir. Hisse senedi, bir şirkete ortak olunan senetlere verilen addır. Bir şirkete ait ne kadar fazla oranda hisse senediniz var ise, o şirket hakkında o kadar fazla söz sahibi ve hak sahibi olursunuz. Hisse senetleri, yatırım için son derece mantıklı bir seçenektir. Hangi hisse senedini alarak yatırım yapacağınızı ise uzun araştırmalar ve gözlemler sonucunda belirleyerek çok fazla para kazanabilme şansınız mevcuttur.

Hisse senedi alım satımı yapan kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi olan yabancı hisse senedi alımı işlemi, sanıldığı kadar zor bir işlem değildir.

Yabancı Hisse Senedi Nasıl Alınır

Yabancı Hisse Senedi Nasıl Alınır

Yabancı Hisse Senedi Nasıl Alınır: Aracı Kurumlar

Yabancı hisse senedi nasıl alınır sorumuza cevap olan aracı kurumlar, yabancı hisse senetleri almamızda büyük yardımcılardır. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, seçeceğiniz bir aracı kurumdan yatırım hesabı açmaktır. Bu işlem için kimlik bilgileriniz gerekir. Daha sonra bu yatırım hesabınıza para aktarmanız ve sonrasında da hisse senedi alım satım işlemleri ile para kazanmaya başlamalısınız. Fakat buraya gelene kadar dikkat edilmesi gereken bazı konular mevcut.

  • Hangi kurumlar yabancı hisse senedi alım satımı için uygun? Ülkemizde bunun için pek çok aracı kurum vardır. Bunlara örnek olarak: DenizYatırım, İş Yatırım, Garanti Yatırım, Yapı Kredi Yatırım gibi kurumlar ile çalışabilirsiniz.
  • Aracı kurumların komisyon oranlarına dikkat edin. Bazı aracı kurumlar sizden yabancı hisse senedi alım satımınızda fazla ya da az komisyon alabilir. Bu kurumlardan hangisi size uygun geliyorsa o kurumu tercih etmelisiniz.
  • Komisyon oranı kadar kurumun size vereceği desteği de iyi araştırın. Bir kurumun komisyon oranı diğerlerinden yüksek olabilir, fakat size hisse alım satımınızda destek ve yardımcı oluyordur. Eğer yabancı hisse senedi nasıl alınır bilmiyorsanız, size desteklerini esirgemeyen bir aracı kurum ile çalışmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Yabancı hisse senedi almak için tercih edeceğiniz şirketin mali durumunu, gelecek ve geçmişteki hareketlerini de incelemeniz, bu durumdan kazanç sağlayabilmeniz için oldukça önemlidir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status