Kazançlı Yatırımlar
Yatırım Hesabı Saklama Ücreti Almayan Banka Hangisidir?
Yazar: - 12 Ocak 2022
89
0

Yatırım hesabı saklama ücreti almayan banka hangileridir sorusu, pek çok banka müşterisinin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. İnsanlar, paralarını yatırım amaçlı farklı farklı araçlara yatırırlar ve böylece paralarının değerlenmesini beklerler. Bu sebeple bu paraları banka hesaplarında tutmaları gerekir. Yatırım banka hesapları ise bu konuda oldukça yardımcıdır. Fakat yatırım hesaplarından alınan farklı ücretler, müşterilerin yatırım hesabı saklama ücreti olmayan bankaları araştırma yoluna sürüklemektedir.

Başlıklar

Yatırım Hesabı Saklama Ücreti Nedir

Yatırım hesabı saklama ücreti adı verilen ücret, yatırım hesabında bulunan kaydileşme işlemi tamamlanmış olan pek çok menkul kıymetin, TL cinsinden piyasa değeri ortalamasının isabet ettiği rakam dikkate alınarak ödenmesi gereken ücrettir. Bu ücreti bankalar genel olarak 3 aylık dönemlerde yani yıl içerisinde toplamda 4 kez alır. Bu ücretler bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel olarak %5 BDMV tahsil edilmektedir.

Yatırım Hesabı Saklama Ücreti Almayan Banka

Yatırım Hesabı Saklama Ücreti Almayan Banka

Yatırım hesabında bulunan:

  • Devlet içi borçlanma senedi
  • Hisse senedi
  • Yatırım fonu
  • Borsa yatırım fonu ve
  • Özel sektör tahvili gibi kıymetler, pek çok kişinin para kazanması için önemli kıymetlerdir. Bu nedenle insanlar bu yatırımlarından para kazanırken yatırım hesabı saklama ücreti almayan banka arayışına da girmektedir ki, kar elde edebilsin.

Yatırım Hesabı Saklama Ücreti Almayan Banka: Kuveyt Türk

Kuveyt Türk, yatırım hesabı saklama ücreti almayan bankalar arasında yer almaktadır. Kuveyt Türk’ün yatırım hesap ücreti dışında diğer bankalardan farklı olarak ücretsiz olarak müşterilerine sunmuş olduğu diğer pek çok hizmet de bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi Kuveyt Türk’ü tercih etmektedir.

Kuveyt Türk’te aynı zamanda, yatırım hesabı açılırken de herhangi bir işlem ücreti alınmamaktadır. Buna ek olarak, hesap işletim ücreti adı verilen ücret de müşterilerden kesilmemektedir. Bakım ücreti denilen bir diğer ücret de Kuveyt Türk’ün almadığı ücretler arasındadır.

Tüm bu sebeplerden ötürü yatırım hesabı saklama ücreti almayan banka olarak bilinen Kuveyt Türk, müşterilerine pek çok konuda yardımcı olan bir banka olarak ülkemizde hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için Kuveyt Türk müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status