Kazançlı Yatırımlar
Ziraat Bankası Tarım Ekipmanları Kredisi Nasıl Çekilir?
Yazar: - 05 Nisan 2022
35
0

Ziraat Bankası tarafından çiftçilere yönelik tarım ekipmanları kredisi veriliyor. Tarımsal üretim için gerekli olan ekipmanların alınmasını sağlayan tarım ekipmanları kredisi sayesinde çiftçiler gerekli olan araçları daha kolay şekilde alabiliyorlar. Düşük faizli oranlar ile sunulan kredi kapsamında küçük ve büyük aletler alınabiliyor. Bu kapsamda çayır biçme, zeytin, pamuk hasat makinesi, balya ve silaj makinesi, süt sağım ve soğutma makinesi, yem karma makinesi, pulluk, patoz ve mibzer, suluk ve yemlik gibi ekipmanlara yönelik kredi sağlanıyor.

Çiftçi belgesine sahip olanların başvuru yaparak çekebilecekleri kredi en üst limit olarak 5 milyon liraya kadar banka tarafından sağlanıyor. Uygun faiz oranları ve devlet desteğiyle de sunulan krediden yararlanmak isteyenlerin ise şartları yerine getirmeleri gerekiyor.

Başlıklar

Ziraat Bankası Tarım Ekipmanları Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası tarım ekipmanları kredisinde sunduğu faiz oranları yerli üretim yapan çiftçilere yönelik 0,35 oranlarından başlıyor. Ancak krediyi çekmek isteyenlerin göz önünde tutmaları gereken en önemli nokta bu kredinin nakit para olarak verilmediği ve banka ile anlaşmalı olan ekipman üreticilerinden alınacak araçları karşıladığıdır. Başka bir deyişle kredi çekmek isteyenlerin yerli ekipman üretimi yapan yerlerden sıfır ekipman almaları halinde belirtilen faiz oranları ile kredi çekmeleri mümkün olmaktadır. Yabancı üreticilerden alınan ekipmanlar ise yüzde 0,70 oranında faiz uygulaması yapılıyor. Buna göre bir örnek hesaplama ile toplamda yerli üretim ekipman için 10 bin liralık kredi kullanılmışsa bu tutarın 60 aylık ödemesi sabit 190 TL oluyor ve bankaya da toplamda 11,333 TL ödenmiş oluyor. Ancak başvuru yapacak olanların tarımsal ekipmana neden ihtiyaç duyduklarını ÇKS belgeleri ile bankaya belirtmeleri gerekiyor.

Ziraat Bankası Tarım Ekipmanları Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası tarım ekipmanları kredisi almak için ÇKS belgesine sahip olan çiftçiler Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabiliyorlar. Bankada yapılacak başvuru kapsamında ekilecek ya da bakılacak arazi, hayvan ve çeşitli zirai işlemlere ait detaylı bilgi talep ediliyor. Banka tarafından yapılan incelemede ekipmanların alınması gerekiyorsa ve başvuru yapanın kredi notu yüksekse kredi 60 ay vade oranı ile sunuluyor.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status