Kazançlı Yatırımlar
Ziraat Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?
Yazar: - 26 Eylül 2021
63
0

Ziraat yatırım hesabı nasıl açılır sorusu, yeni bir banka hesabı açmak isteyen kişilerin internette sık sık sorduğu sorulardan bir tanesidir. Yatırım hesapları açarak yatırım yapabilmeniz mümkündür. Açacağınız yatırım hesabı ile birlikte yapabileceğiniz yatırımlara örnek olarak hisse senedi alıp satmak, yatırım fonu payı alıp satmak, forex işlemleri gibi işlemler örnek verilebilir. Tüm bu işlemler aracılığı ile kolay bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nda bir yatırım hesabı açarak para kazanmak için Ziraat Bankası’nın müşterilerine hizmet için sunmuş olduğu birtakım platformlar mevcuttur. Bu platformlara örnek olarak ZBorsa, Ziraat Trader, Ziraat Bankası internet şubesi ve Ziraat mobil bankacılık örnek verilebilir. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki, bu yatırım platformlarını kullanabilmek için bir Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekir. Bu yazımızda, Ziraat Bankası yatırım hesabını nasıl açabileceğinizi kısa bir şekilde açıklayacağız.

Ziraat Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Yatırım Hesabı Açma İşlemi

Ziraat yatırım hesabı nasıl açılır sorusunu soran kişilerin en çok merak ettiği konu, Ziraat yatırım hesabını internet üzerinden online olarak açıp açamayacaklarıdır. Bu sorunun iki farklı cevabı mevcuttur:

  • Eğer hali hazırda bir Ziraat Bankası müşterisi iseniz internet sitesi aracılığı ile ya da mobil uygulama ile birlikte bir Ziraat yatırım hesabı açabilmeniz mümkündür.
  • Site üzerinden “Yatırım” sekmesine bastıktan sonra ZRY Borsa Hesap Açılışı yazan yere tıklamalısınız.
  • Daha sonra karşınıza kişisel bilgileriniz ve risk bilgileriniz ile ilgili bir form çıkacaktır. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra tekrar Yatırım sekmesinden ZRY Borsa Hesap Açılışı yazan yere tıklayarak bu sefer form doldurmanıza gerek kalmadan hesap açma işlemini tamamlayabileceksiniz.
  • Eğer bir Ziraat Bankası müşterisi değilseniz Ziraat yatırım hesabı açabilmeniz için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeniz şarttır.
  • Şubeye gittiğinizde sizden başvuru formu doldurmanız istenecektir.
  • Daha sonra size sunulan sözleşmeyi okuyup imzalamanız gerekecektir.
  • Bundan sonra Ziraat Bankası müşterisi olduğunuz için yatırım hesabı da dahil pek çok farklı hesabı açma şansınız olacaktır. Ziraat yatırım hesabı nasıl açılır sorusunun cevabı bu kadar kolay bir işlemdir.
Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status