Kazançlı Yatırımlar
Zorunlu Olan Sigorta Türleri 2021
Yazar: - 08 Ocak 2021
212
0

Zorunlu Olan Sigorta Türleri

Bazı sigorta türleri zorunlu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlere zorunlu olan sigorta türleri hangileridir, zorunlu sigortalar nelerdir, hangi sigortalar zorunludur gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Bunların zorunlu olmasının altında yatan sebep oldukça yüksek gereklilik göstermesidir. Çok gerekli oldukları için devlet bu sigortaların yapılmasını zorunlu tutmuştur. Bu hamle ile aslında vatandaşlar koruma altına alınmıştır çünkü sigortalar çeşitli alanlarda insanları mağduriyetten korumaktadır.

En önemli iki zorunlu sigorta türü şunlardır:

  • Zorunlu deprem sigortası yani DASK
  • Trafik sigortası

Bu iki sigorta türü de çok büyük öneme sahiplerdir ve yapılmaları zorunludur.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Zorunlu deprem sigortası yani DASK açılım olarak aslında doğal afet sigortalarını ifade etmektedir. Depremler Türkiye’nin yıllardır en büyük korkularından birisidir çünkü depremler sebebiyle Türkiye çok ciddi kayıplar vermiştir. Birçok canımızı deprem yüzünden kaybetmişizdir ve bununla birlikte mallarda zarar görmüştür.

Ayrıca evden para kazanma yolları yazımızda evden oturarak para kazanma nasıl olur onu da açıkladık.

Devlet de tam olarak bu sebeplerden dolayı bu sigortayı zorunlu tutmaktadır. Bir deprem yaşandığı takdirde insanların yaşadığı sorunları minimuma indirebilmek adına deprem sigortası yaptırmak zorunludur. Böylece insanlar depremlerden sonra ortada kalmayacak ve sigortadan para alabileceklerdir. Tabii ki bu durumda devlet çeşitli desteklerini de mağdurlara sunar. Bu şekilde deprem sigortası zorunlu olan sigorta türleri arasına girmişir.

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu olarak yaptırmanız gereken önemli sigortalardan bir diğeri zorunlu trafik sigortasıdır. Zorunlu trafik sigortası, trafik esnasında ortaya çıkacak kazalarda vb. konularda ödemenin sigorta tarafından yapılmasını, masrafların sigorta tarafından karşılanmasını sağlar. Bu sayede trafik sigortası da zorunlu olan sigorta türleri arasında yerini almıştır.

Sitemizde uygun krediler ve yeni kredi fırsatlarını da bulabilirsiniz.

Yeşil Kart Sigortası

Yurt dışında aracınızı kullanmak istediğiniz takdirde buralarda çeşitli sorunlar meydana gelebilir, kazalar olabilir. Bunların karşılanabilmesi için bir nevi trafik sigortasının yerine geçen ve zararı yurt dışında karşılayan sigorta yeşil kart sigortası olmalıdır. Yurt dışına aracıyla giden kişiler için zorunludur.

Ayrıca borsa nedir diye merak ederseniz de sitemizi inceleyebilirsiniz.

Özel Güvenlik Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası

Bir özel güvenlik görevi gereği bazı kişilere zarar verebilir. Bu zarar verme sonucu tabii ki bu zararın karşılanması da gerekebilecektir, zararı ödeyen ise sigorta olacaktır. Bu sigorta da zorunlu bir sigorta türüdür.

Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası

Her yerde risk söz konusu olduğu gibi yolcu taşıyan kişiler de bu yolcuların sorumluluğunu ve risklerini almaktadır. Yolcular taşınırken bir sürü aksilik, kaza ve kayıp meydana gelebilir, bu yüzden bu sigorta zorunlu tutulmaktadır.

Sizlere bazı sigorta türlerini ve özellikle zorunlu olan sigorta türleri nelerdir, hangi sigortalar zorunludur gibi konuları açıkladık. Sitemizi takip ederek yeni iş fikirleri ve kazançlı yatırım fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status